Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija

Jurbarko Naujamiesčio progimnazija Jurbarko Naujamiesčio progimnazija
 

2016-08-25 Vasara kaip romanas... PDF Spausdinti

vasar bibl   Po kelių dienų sveikinsime vieni kitus su mokslo ir žinių diena, ir pradėsime naujus mokslo metus. Šiandien dalinkimės besibaigiančios vasaros įspūdžiais.
   Vasara – kaip romanas su iliustracijomis. Joje sutelpa ir poilsis, ir jausmai, ir darbai. Visa tai nuspalvina dangumi besiritinėjanti saulė ir šiltomis liūtimis verkiantys debesys. Paprašiau kelių mūsų bendruomenės žmonių papasakoti apie tai ką jie patyrė gražaus.
   Sesės Aira (3a kl.) ir Meda (7b kl.) Masaitytės bei Viltė Luzgauskaitė (5c kl.) savo atostogų nuotykius nupiešė ir bibliotekoje surengė parodėlę „Mano vasara“. Kviečiu visus pažiūrėti.
  Kaip bibliotekininkė pasmalsavau, kokias knygas atrado ištikimiausieji mūsų skaitytojai. Paprašiau, kad jas trumpai pristatytų ir rekomenduotų mums visiems.

 

   Gabrielė Tirlikaitė (8a kl.) ir mokytoja Rūta:
   „Gabrielė perskaitė:
   Maksas Frajus „Atėjūnas“ – joje atsiveria durys į labai panašų, bet kitokį pasaulį, kuriame egzistuoja magija. Šioje knygoje galima taip pat atrasti detektyvo. Patrick Rothfuss „Vėjo vardas“ – šiek tiek liūdna, bet priverčianti nenuleisti gyvenime rankų magiška knyga. Be abejonės J.K. Rowling „Haris Poteris“ Cornelia Funke „Rašalo širdis“ – taip pat magiška knyga su daug nuotykių. Licia Troisi „Drakono raitelė Senaro misija“, „Drakono raitelė galios amuletas“ , „Drakono raitelė vėjų žemėje“ – tikrai nuostabi trilogija su kvapą gniaužiančiais nuotykiais ir ne iš kelmo spirta mergina. Pradėjus skaityt net nesinori atsitraukti.
   O aš pati nelabai turiu laiko, tačiau mano kasdieninė „biblija“ yra Tony Buzan „Head strong“. Nuostabi knyga padedanti įveikti kasdieninius sunkumus ir kardinaliai pakeitusi mano požiūrį į gyvenimo tikslų siekimą. Tai knyga, paneigianti nusistovėjusį požiūrį, kad su kiekviena diena prarandame smegenų ląsteles, kurios nebeatsistato. Priešingai, mes sukaupiame milžinišką patirtį, tačiau ją reikia būtinai „apdoroti“ ir pritaikyti naujose situacijose. Tiesos, kurios teigiamos šioje knygoje, man padėjo pasiekti kai kurias pergales sporte ir iš dalies atsikračiau keistų „baimių“ ir nepasitikėjimo savo jėgomis.“
   Kamilė Eizaitė (8a kl.) ir mama Raimonda:
   „Kamilė perskaitė nemažai knygų. Labiausiai patiko H. Bičer-Stou „Dėdės Tomo trobelė“, Montgomery Lucy Maud „Anė iš Žaliastogių“, Veronika Roth „Ketvertas“, Kiera Cass „Paveldėtoja“.
   Mamoms lieka mažiau laiko skaitymui, taigi aš perskaičiau per vasarą tik dvi knygas, tai Cramer Sofie „Žinutė tau“ ir Čekų litetatūros klasiko Hašeko J. satyrinę epopėją „Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai“.
   Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jurgita:
   „Šios vasaros atostogos liko praeityje tik su viena perskaityta knyga – Ievos Simonaitytės romanu „Aukštujų Šimonių likimas“. Esu knygą skaičiusi, kuomet dar mokiausi mokykloje, kadangi reikėjo perskaityti šį romaną. Buvo įdomu skaityti knygą iš naujo, peržvelgiant Šimonių likimus jau suaugusios moters akimis...
   Patiko... patiko net labiau negu tada – mokyklos suole... galbūt todėl, jog niekas neverčia to daryti ir atsiskaitymo lietuvių kalbos mokytojai apie knygą nebus....“
   Mokytojo padėjėja Jurgita:
  „Labai sunku buvo prisiminti knygų pavadinimus, nes dažniausiai jų net neperskaitau, bet keletą pamenu: Gary Chapman „Penkios meilės kalbos“ – kaip suprasti ir išmokti meilės kalbą. Rekomenduočiau paskaityti, nes atradau daug paaiškinimų, dėl ko negalėjau susikalbėti su sutuoktiniu ar savo mergaitėmis. Ana Seild „Čia nėra didvyrių“ Pasakojama apie šiandieninę problemą – patyčias. Pasakojama apie netekties skausmą, kaltę ir kaltinimus, išlikimą po patirto siaubo. Ir apie būdus, kaip atsitiesti, priimti pagalbą, labiau subręsti. Knyga tiems, kas domisi psichologija. Liane Moriarty „Nekaltas melas“ – nuotaikinga knyga praskaidrinti nuotaikai. Dr. Susan Nolen-Hoeksema „Moterys, kurios galvoja per daug“. Įdomu panagrinėti moterišką prigimtį ir atrasti paaiškinimų tokiam elgesiui. Sunkoka knyga skaityti. Dažnai skaitau romanus, bet renkuosi tokius, kuriuose galėčiau atrasti kultūros, religijos ypatumus.“
  Direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Mečislovas vasarą tradiciškai „dirba“ seneliu ir skaito kartu su anūkais. Šį kartą perskaitė Džanio Rodario „Tortas danguje“, Katherinos Paterson, „Smarkuolė Gilė Hopkins“, A. De Saint-Exupery „Mažasis princas“.
   Budėtoja Danute jaučia didelę simpatiją rašytojai Elenai de Strozzi, ir perskaite visas 8 esančias bibliotekoje šios autorės knygas.
   Man šią vasarą didžiulį malonumą suteikė dviejų knygų skaitymas: pirmoji, tai Yolandos Schauber „Olga“. Knyga parašyta pagal tikrus atsiminimus, tai rašytojos duoklė savo senelei atminti. Nuostabi vienos šeimos išgyvenimo istorija. Antrąją knyga man rekomendavo muzikos mokytoja Rūta. Tai amerikiečių rašytojo R. Brėdberio „Pienių vynas“ – romanas subtiliai atspindintis paauglio dvasinę brandą.
  Ištrauka iš romano labai tinka šiam laikui: „Praėjo birželio aušros, liepos vidurdieniai, rugpjūčio vakarai. Viskas pasibaigė, dingo amžinai, liko tik prisiminimai. Dabar prieš akis ilgas ruduo, balta žiema, vėsus žaliuojantis pavasaris, ir per tą laiką reikės apmąstyti ir įvertinti praėjusią vasarą...“ (R. Brėdberis „Pienių vynas“).
   Bibliotekininkė Jolanta

Paskutinį kartą atnaujinta Pirmadienis, 29 Rugpjūtis 2016 08:49
 
© 2008-2010 | Jurbarko Naujamiesčio progimnazija, Kalninės g. 39, LT-74179, Jurbarkas | Tel./Faks. 8(447) 51090 | El.p. info@jnm.lt
  Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas